ДНЗ - центр розвитку дітей м.Первомайськ

Головне меню
Батьківська абетка
Методична скринька
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Блог Давиденко Євгенії Ігорівни

  інтструктор з фізичної культури

18.02.21

Десять порад батькам при організації роботи

з фізичної культури вдома

 

1. Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, так як приклад дорослих в цьому питанні надзвичайно важливий. Як ви ставитеся до фізичної культури, так буде ставитися до неї і ваша дитина. Часто дитина живе під вантажем заборон: "не бігай", "не шуми", "не кричи голосно".

2. Займаючись вдома фізичною культурою витримуйте єдину лінію поведінки «обох батьків», не допускайте протилежних розпоряджень (мама - "вистачить бігати"; тато – «побігай ще хвилин п'ять»).

3. Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час занять фізичними вправами. Не шкодуйте часу і уваги на те, щоб встановити з нею душевний контакт.

4. У жодному разі не наполягайте на продовженні тренувального заняття, якщо дитина не хоче займатися.

5. Не сваріть свою дитину за тимчасові невдачі.Дайте дитині зрозуміти, що ви поважаєте її почуття, бажання, думки і рахуєтеся з ними.

6. Визначте індивідуальні пріоритети дитини у виборі фізичних вправ.

Хоча практично всім дітям подобаються рухливі ігри, але деяким з них не вистачає якихось якостей, фізичної сили. Не відмовляйте дитині в проханнях купити їй гантелі або навісну перекладину для підтягування (вона хоче наслідувати свого улюбленого героя книги або кінофільму в силі і спритності).

7. Не змінюйте занадто часто набір фізичних вправ, нехай дитина виконує комплекс вправ, що їй подобається, як можна більше, щоб міцно засвоїти вивченi рухи.

8. Вимагайте, щоб дитина, дотримуючись культури  виконання фізичних вправ, не допускала недбалості, виконання абияк, все робила "на відмінно".

9. Не перевантажуйте дитину, враховуйте її вік, настрій, бажання, намагайтеся привчати її до фізичної культури власним прикладом.

10. Пам'ятайте три непорушних правила закону, які повинні супроводжувати вас у вихованні дитини: розумiння, любов i терпiння!!!

28.12.2020

19.11.2020

22.04.2020

Зарядка для малюків

28.02.2020

Поради батькам:

1. Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою. Як ви відноситеся до фізичного розвитку, так і відноситиметься ваше дитя.

2. Висока самооцінка – одна з потужних стимул-реакцій для дитини виконувати будь-яку роботу, будь то домашні завдання або уранішня гімнастика. підтримуйте в своєй дитині високу самооцінку – заохочуйте будь-яке його досягнення, і у відповідь ви отримаєте ще більше старання. На заняттях фізичною культурою необхідно витримувати єдину «лінію поведінки» обох батьків – не протилежних розпоряджень (мама- «перестань бігати» папа – «побігай ще хвилин п'ять»). якщо це відбувається –ні про яке позитивне відношення дитини до фізкультури бути просто не може.

3. Спостерігайте за поведінкою і станом свого дитяти під час занять. Інколи батьки не можуть зрозуміти, чому дитя вередує, не виконує, елементарних розпоряджень батьків. Причиною може бути і втома,та якесь приховане бажання (наприклад, дитя хоче швидше закінчити заняття фізкультурою,) Постарайтеся зрозуміти причину негативних реакцій. Не жалійте часу і уваги на те, щоб встановити з нею душевний контакт.

30.01.2020


 

27.12.2019

Загартування дітей

15.11.2019

3.10.2019

Фізичне виховання в сім’ї

Фізичні вправи – застава зміцнення здоров'я дитяти. З чого починати фізичне виховання дитяти в сім'ї, як уберегти його від хвороб, зберегти і укріпити здоров'я, виховати звичку до щоденних занять фізичними вправами і як їх організувати – ці та подібні питання завжди хвилювали батьків.

Як правильно організувати заняття фізичними вправами вдома?

Заняття фізичними вправами повинні займати не більше 10 – 15 хвилин, але проводити їх слід регулярно (наприклад, через день), оскільки лише регулярність забезпечує оздоровчий ефект. Надмірні фізичні навантаження дитяті протипоказані, оскільки м'язи і кістки ще не сформовані повністю. Крім того, не рекомендується переходити до наступної вправи, якщо попередня не освоєна.

Де і як займатися фізичними вправами?

Для занять дитяти фізичними вправами підійде будь-яке місце в кімнаті, яке слід звільнити від сторонніх предметів і небезпечних речей. Бажано придбати мінімальний спортивний інвентар: скакалку, роликовий массажер, м'яч, гімнастичну палицю розміром, еспандер для розвитку ще слабких дрібних м'язів кисті і пальців рук. Якщо можливо, проводьте заняття і на відкритому повітрі – у дворі, Для цього вам знадобляться футбольний або баскетбольний м'ячі. Візьміть з собою скакалки, невеликий м'яч для метання, ракетки для бадмінтону.Взимку особливо корисні лижні вилазки і катання на санках – прекрасні засоби для оздоровлення,тренування сердечно – судинної і дихальної систем, м'язового апарату. Діти із задоволенням займаються фізичними вправами разом з батьками.

5.07.2019

30.05.2019

24.04.2019

19.03.2019

31.01.2019

Загартовування водою:

- Умивання прохолодною водою обличчя, рук до ліктя.

- Обливання ніг.

Рекомендується взимку після денного сну, в теплі пори року – перед денним сном . Температура води від +20 до+18.При обливані водою контрастних температур початкова температура +36 кінцева + 25.Супутні заходи: поступування ногами , згинання і розгинання пальців .

- Вологе обтирання тіла рукавичкою або рушником .

- Для дітей від трьох років і більше проводиться щодня після ранкової гімнастики або денного сну .Тривалість – 1 хвилина . Температура води від + 34 до 23.Супутні заходи різноманітні рухи руками, повороти, нахили тулуба .Обливання тіла. Бажано після ранкової гімнастики або денного сну. Тривалість 15-35 секунд. Температура + 35. Вдома гігієнічний душ (2 рази на тиждень по 1 хвилині для дітей від 4 до 7 років температура води взимку з +34 довести до +28.

Загартування повітрям:

- Провітрювання кімнат здійснюється через 1,5-2 години, холодної пори року впродовж 15-20 хвилин. Теплої пори року діти навчаються , Граються при відчинених фрамугах, температура в приміщені +15 - +20.

Супутній провітрюванню захід: вологе прибирання помешкання .

- Прогулянка на свіжому повітрі. Оптимально тричі на день.

- Супутні заходи: ігри, праця у природі, самостійна рухова діяльність, колективне виховання загально розвивальних вправ .

5.12.2018

                                                    Унікальні факти про Олімпійські ігри
1. Перші Олімпійські ігри відбулися у стародавній Греції ще у 776 році до н.е Біг був єдиним олімпійським змаганням. Чемпіоном став пекар, на ім’я Кореб, який виграв забіг на 190 метрів. Його спортивний результат, на жаль, невідомий.

2. Стародавніх атлетів нагороджували оливковими вінками, гілками та маслом.

3. Протягом перших 13 олімпіад біг залишався єдиним змаганням. Згодом до бігу додалися п’ятиборство, що включало біг, стрибки в довжину, метання диску та спису та боротьбу, У 688 році до н.е. у програму олімпіади включили кулачний бій, а згодом заїзди на колісницях.

4. Старогрецькі спортсмени виступали на Олімпіадах повністю оголеними. Доречи, слово гімнастика походить від старогрецького слова «gymos», що означає «голий».

5. На стародавніх Олімпійських іграх зародився суворий вид боротьби Панкратіон, у якому було лише два правила: не видряпувати супротивникові очі та не кусатися. Також, не існувало розділень на вагові категорії.

6. Жінкам заборонялося не лише брати участь у Олімпійських змаганнях, але, взагалі, відвідувати Олімпіаду. Але згодом вирішили проводити спеціальні жіночі спортивні ігри.

7. За порушення правил, суддям дозволялося бити порушника палицею.

8. У 394 р. н.е. імператор Римської імперії Феодосій I заборонив проведення Олімпійських ігор, як язичницьке свято. Олімпійські ігри відродилися лише через 15 столітть.

9. Олімпійські ігри відновилися завдяки ентузіазму французького громадського діяча барона П'єра де Кубертена, який на проведення перших Олімпіад пожертвував усім своїм статком і помер у злиднях.

10. У першій Олімпіаді, що відбулися, після довгої перерви, у Афінах, у 1896 році, брали участь лише чоловіки. Це були 245 спортсменів із 14 країн, що змагалися в: греко-римській боротьбі, велосипедному спорті, гімнастиці, легкій атлетиці, плаванні, стрільбі, тенісі, важкій атлетиці та фехтуванню. Жінки почали брати участь з другої Олімпіади.

11. Найбільш тривалою Олімпіадою стали ігри у Лондоні 1908 року. Змагання розпочалися ще 27 квітня, хоча офіційне відкриття відбулося лише 13 липня, а завершилися фінальним матчем по хокею на траві 31 жовтня. Змагання тривали більше шести місяців.

12. Перші олімпіади вигравали країни, які їх приймали. Через величезні транспортні витрати, для значної кількості спортсменів, з інших країн, потрапити на олімпіаду було непомірно дорого. Наприклад, спортсменам-одеситам, що вирушили на перші Олімпійські ігри, грошей вистачило до Константинополя. Тому, місцевих атлетів було в кілька разів більше.

13. Найвиснажливішим змаганням перших олімпіад стала 12 годинна велосипедна гонка в Афінах, 1896 року. Заїзд тривав 12 годин, а до фінішу змогли доїхати лише 2 учасники. Призер змагання, австрієць Адольф Шмаль наїздив, за час гонки, майже 315 кілометрів.

 

 

Інформация
Мережа груп
Вхід на сайт
Управління освіти
Педагогічна преса
МОІППО
Методичний портал
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2021
Сайт управляється системою uCoz